Kõrvitsaid saab kullerfirma abil tasuta loomaaeda saata

DPD toimetab kõrvitsad tasuta loomaaeda, kus oktoobris toimub juba seitsmendat aastat suur kõrvitsapidu, millest saavad osa pea kõik loomaaia asukad elevantidest väikeste närilisteni.

Pilt: Tallinna Loomaaed

Kõrvitsaid saab kullerfirma abil tasuta loomaaeda saata

Toimetaja: Sandra Lepik

DPD toimetab kõrvitsad tasuta loomaaeda, kus oktoobris toimub juba seitsmendat aastat suur kõrvitsapidu, millest saavad osa pea kõik loomaaia asukad elevantidest väikeste närilisteni.

Tallinna loomaaed ja kullerfirma DPD kutsuvad taas kõiki inimesi üle Eesti oma ülearused kõrvitsaid loomaaia asukatele kinkima. 

Tallinna loomaaia ja DPD ühine sügisene kõrvitsakampaania algas 2013. aastal ning Tallinna loomaaia koostöösuhete koordinaator Signe Kalgani sõnul on tal väga hea meel, et järjest rohkem on lisaks lihtsalt toredatele inimestele, kes oma üleliigsed kõrvitsad loomadele saadavad, ka inimesi, kes ekstra just selle nimel kevadel kõrvitsaseemned mulda panevad. "Näiteks on mitu tublit lasteaeda, kes on sellest teinud ühise projekti. Kevadel istutakse, kastetakse, jälgitakse taimede sirgumist, siis korjatakse ja lõpuks tullakse vaatama, kuidas loomad nende ühist tööd naudivad," märkis Kalgan. 

DPD Eesti müügi-  ja turundusjuht Janek Kivimurd märkis, et kõrvitsate vedu on ka kullerite jaoks igal sügisel oodatud sündmus, sest tihti on saatjateks just entusiastlikud lapsed ja perekonnad. "Loomaaiale tehakse saadetisi üle Eesti. Nii Lõuna-Eesti tagumistest soppidest, kuni saarteni. Mõnikord on teele pandud ka ikka päris pirakaid isendeid ja korraga nii suures koguses,  et kulleril tuleb neid lausa kaubaalusega transportida," märkis Kivimurd. "Eelmisel aastal sai loomaaed kokku umbes 12 tonni kõrvitsaid ning loodetavasti saame selle numbri seekord ületatud, sest kõrvitsamaiaid loomi loomaaias jagub."

Kalgan selgitas, et kõrvitsaid naudib enamik nende loomadest ning ainult kaslaseid jätab see suur vili suhteliselt külmaks. "Näiteks tiigrid kõrvitsat sööma ei kipu, kuigi mängida neile sellega ikka meeldib. Kõikidele teistele on kõrvitsapidu suur rõõm, sest see mekib nii hiirtele, elevantidele kui ka jääkarudele. Kord oli isegi selline juhtum, et panime kõrvitsa sisse mõnusa punase kala, aga meie jääkaru Nord eelistas esmalt selle ümbert ära süüa kõrvitsa ning alles hiljem asus kala kallale," lausus Kalgan.

27. oktoobril toimuval iga-aastasel kõrvitsapeol käib loomade toitmine käsikäes hariva jutu ja loomade vaatlemisega, sest loomade reaktsioonid aedikusse tekkinud uue ja huvitava söödava vilja osas on alati erisugused ja põnevad. "Lisaks söödaportsule on kõrvitsatel ka lisaväärtus – loomaaialoomade elukeskkonna rikastamine, millega tahame puuriasukatele mängulist tegevust pakkuda," selgitas Kalgan.

DPD toimetab tasuta kohale kõikide kõrvitsakasvatajate kõrvitsad igast Eesti otsast, kuid soovijad saavad oma kõrvitsad loomaaeda ka ise kohale viia. Tasuta DPD kulleri tellimiseks tuleb täita ankeet.

Loomaaia asukatele saab annetada ka muid juur- ja puuvilju, mis tuleks toimetada loomaaia Põhjaväravasse, aadressil Paldiski mnt. 145.

Laadimine...Laadimine...