Pirita kloostri varemete väravas hakkas tööle piletimasin

Peale uue sissepääsusüsteemi on kloostrivaremete territooriumile paigaldatud videovalve, mille otsepilti saab jälgida linna munitsipaalpolitsei.

Pirita kloostri varemete väravas hakkas tööle piletimasin

Toimetaja: Sandra Lepik

"Kui varem müüdi pileteid kassast ja selleks oli vaja hoida palgal töötajaid, siis nüüd lubab huvilised kloostrivaremetesse uus elektrooniline piletisüsteem," sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Nüüdsest saab pileti Pirita kloostri varemete vaatamiseks soetada piletiautomaadist, pilet maksab kaks eurot. 

"Kui varem müüdi pileteid kassast ja selleks oli vaja hoida palgal töötajaid, siis nüüd lubab huvilised kloostrivaremetesse uus elektrooniline piletisüsteem. Kaheeurose pileti saab soetada piletiautomaadist, tasuda võib nii mobiili kui ka pangakaardiga. See on ajakohane ja mugav lahendus," sõnas Liinat.

Sularahaga automaadis maksta ei saa. Soodushinnaga pileteid ei ole. Juhised makseterminalist pileti ostmiseks on eesti, vene, inglise ja soome keeles.

Linnaosavanema sõnul annab uus elektrooniline süsteem võimaluse hoida varemeid kauem avatuna. "Pirita kloostri varemed on huvilistele avatud iga päev hommikul kella kaheksast õhtul kella kaheksani," ütles Liinat. 

Piletimüügist saadav tulu läheb kloostrivaremete hooldamiseks. "Pidevalt kulub raha kloostrivaremete ala heakorratöödele, samuti vajavad hoolt kloostrimüürid. Teha tuleb ka suuremaid investeeringuid, näiteks on vaja välja vahetada kloostrivaremete territooriumi piiraval müüril olev võrkaed, kuna see on amortiseerunud. Aia väljavahetamine maksab umbes 40 000 eurot," tõi linnaosavanem näiteid. Ta nentis, et sellised tööd võtavad ka üksjagu aega. "Need on unikaalsed tööd ja kuna kloostrivaremed on muinsuskaitse objekt, tuleb nende tegemiseks saada muinsuskaitseameti kooskõlastus," selgitas Liinat.

Peale uue sissepääsusüsteemi on kloostrivaremete territooriumile paigaldatud videovalve, mille otsepilti saab jälgida linna munitsipaalpolitsei.

Uus sissepääsusüsteem Pirita kloostri varemetesse on läbi arutatud Pirita kloostri varemetepargi koostöökoguga. Tallinna linn ja Püha Birgitta ordu allkirjastasid 2020. aasta juulis koostöölepingu ja leppisid kokku Pirita kloostri varemete ja ajaloolise kalmistu säilimise, matmis- ja pühapaigale kohase kasutamise ning ühistest huvidest lähtuvate tegevuste korraldamise. Tänavu suvel möödub 585 aastat vana kloostri kiriku pühitsemisest.

Laadimine...Laadimine...