Taani kuninganna roosiaed ootab külastajaid

Toompeal Komandandi aias ootab külastajaid Taani kuninganna visiidi auks avatud puna-valge roosiaed. 

Pilt: Mats Õun

Taani kuninganna roosiaed ootab külastajaid (1)

Toimetaja: Vesta Reest

Toompeal Komandandi aias ootab külastajaid Taani kuninganna visiidi auks avatud puna-valge roosiaed. 

Aias on koha leidnud 800 roosiistikut ja kaheksa klassikalist nn Kopenhaageni stiilis pargipinki, mis saabusid Taani Kultuuriinstituudi ja Taani–Eesti Kaubanduskoja kingitusena Tallinnale kuninganna Margrethe II visiidi auks.

"Meil on hea meel, et üks ajalooline koht vanalinnas on saanud mitte üksnes korda, vaid sellises erilises vormis väärindatud. Roosiaed sai valmis tänu Tallinna ja Taani Kuningriigi suursaatkonna ühisprojektile. Meile jääb see meenutama Taani kuninganna ajaloolist visiiti, mis toimus Tallinna esmamainimise ja Taani puna-valge riigilipu 800. aastal. Ma loodan, et õitesse puhkenud roosiaia külastamine kuulub kõigi tallinlaste selle suve plaanidesse," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Taani kuninganna Margrethe II avas koos Tallinna linnapea Mihhail Kõlvartiga roosiaia laupäeval. Aed valmis linna keskkonna- ja kommunaalameti projekteerimisel ja teostusel. Seni Komandandi aias seisnud Ellen Kolgi skulptuuri "Aadam ja Eeva" koopia paigaldati lattu, et otsustada edaspidine eksponeerimine.

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...