Tondi ajalooline linnak saab uue büroohoone

US Real Estate loodav Park Tondi ärikvartal toob piirkonda 28 000 ruutmeetri ulatuses büroo- ja äripindasid. Pea 20 hektari suurusest ajaloolisest piirkonnast kujuneb meeldiv ning kaasaegse miljööga terviklik elu- ning ärikeskkond.

Tondi ajalooline linnak saab uue büroohoone

Toimetaja: Sandra Lepik

"Lähiaastatel arendame sellest piirkonnast tervikliku, mitmekülgse ning omanäolise keskkonna, kus moodsa arhitektuuri kõrval on tenniseväljakud ja muud," sõnas US Real Estate omanik Urmas Sõõrumaa.

US Real Estate alustab Kristiine City elukeskkonna kõrval Park Tondi ärikvartali arendust. Uue ilme saavad muuhulgas ka teised US Real Estate’i omanduses olevad vanad kasarmuhooned Tondil. 

Pro Kapital arendab Tondil, ajalooliste suvemõisate ning kasarmuhoonete piirkonnas Kristiine City nimelist elukeskkonda, kuhu kerkivad funktsionaalsed linnakodud. US Real Estate loodav Park Tondi ärikvartal toob piirkonda 28 000 ruutmeetri ulatuses büroo- ja äripindasid. Pea 20 hektari suurusest ajaloolisest piirkonnast kujuneb meeldiv ning kaasaegse miljööga terviklik elu- ning ärikeskkond.

Rohelus linnas

"Tegelikult ei ole Park Tondi sugugi esimene arendus, mis kaht ettevõttet siinses piirkonnas seob. US Real Estate on rekonstrueerinud Tondi Tennisekeskuse ja staabihoone, mis on praegu üks kaitseministeeriumi hoonetest. Pro Kapital on loonud elukvartali Kristiine City. Lähiaastatel arendame sellest piirkonnast tervikliku, mitmekülgse ning omanäolise keskkonna, kus moodsa arhitektuuri kõrval on tenniseväljakud, väikelinnalik rohelus ning väärikad punastest tellistest ajaloolised hooned," ütles Sõõrumaa.

Pro Kapitali tegevjuhi Paolo Michelozzi sõnul toob kaasaegse ilmega Park Tondi ärikvartal Kristiine City’sse kesklinnale omast meeleolu. "Siinne piirkond on meeldivas kujunemises – justkui linn linna sees, olles orgaaniline osa linnaruumist, kus kohtuvad kaasaegne arhitektuur ja ajalooline karakter," sõnas Michelozzi. Tema sõnul on piirkond unikaalne just tänu asukohale. "Kristiine City’st on mugav ja lihtne liikuda igale poole nii jalgsi, jalgratta-, auto- kui ühistranspordiga. Siin on olemas kõik eluks vajalik - toidupood, tenniseväljakud, spordiklubi, ratsabaas, kool ning lasteaed," selgitas Pro Kapitali tegevjuht.  

Esimene ärihoone valmib 2023. aastal

Park Tondi ärilinnaku esimene etapp ehk Tammsaare tee 56 ärihoone valmib 2023. aasta esimeses kvartalis. Järgnevad etapid aadressidel Tammsaare tee 58, Tondi 57 ja Tammsaare tee 25 valmivad 2025. aastaks.

Park Tondi vahetusse naabrusse jääb Pro Kapitali arendatav Kristiine City, kus on tänaseksvalminud mitmed eriilmelised arendusprojektid: suurte terrassidega avarad linnakodud Kristina Majades, uue elu on saanud Tondi 51 kasarmuhoone ja Marsi 6 loftid. Tänavukevadel valminud Ratsuri Majad on aga unikaalne kooslus ajaloolisest tallihoonest ningselle kõrvale kerkinud Uus-Hollandi stiilis majast. Aprilli alguses alustati uue projekti Kindrali Majad ehitust, mis toob Kristiine City’sse põhjamaist ilmet. Järgmistel aastatel on Pro Kapitalil plaanis taastada mitmed piirkonna ajaloolised hooned ning arendada uusi kaasaegseid kodusid.

US Real Estate on Urmas Sõõrumaale kuuluv kinnisvaraettevõtte, mille eesmärgiks on arendada kaasaegse arhitektuuriga terviklikku elu- ja ärikeskkonda. Üks silmapaistvamaid on Tallinna uue linna süda, Rotermanni Kvartal, mis on pälvinud palju rahvusvahelist tähelepanu oma unikaalse arhitektuuri poolest. Täna on porfellis üle 100 000 m2 renditavat pinda ja üle 200 000 m2 arenduses olevat pinda, sh Rotermanni kvartal ja Merekindlus 

Pro Kapital Grupp on enam kui 25 aastase tegevusajalooga börsiettevõte, kes loob linnaruumi rikastavaid, terviklikke ja mitmekülgseid elukeskkondi Baltikumi pealinna parimates asukohtades. Ettevõte on arendanud ligi 250 000 m2 kinnisvara ning ligikaudu sama palju ootab veel arendamist.

Laadimine...Laadimine...