9 kommentaari

Lasnamäekas

Vasta kommentaarile

Pole aastaid juba näinud siin (laagnast kuni kotka poeni)mingit nö.korda lume koristamisel.Imestan siiani nii põhjalikult kuhu see MUpo jäänud.Laagna lasteaia kojamees ei soovi jalakia teed koristada ja edasi Kotka poe esine suur Jääväli.

Kristiinelane

Vasta kommentaarile

No kuulge nüüd. Miks peab eramaja omanik riigivalduses olevat teed puhastama. Kas riik või linnaosa hakkab ka selle eest tasuma kuna lumesaju puhul ei saa ju tööle minna peab olema valvel et teed puhatad hoida???? ja milleks me maksumaksjana siis makse tasume. Kui eramaja omanik ongi teed puhastanud, siis tuleb sahk ja lükkab kõik vallid ette.

Guido

Vasta kommentaarile

Mina paneks kogu Kalamajale ka parkimis piirangu - eriti talvel, et neid sõiduki omanikke veidigi korrale kutsu - eriti mitte Kalamaja elanikud, kes pargivad oma sõidukid kuhu iganes juhtub ja siis jalutavad kuhugi vaalinna või jumal teab kuhu tööle.
Sahk võib lumekoristuse asemel vaid püstise sahaga läbi sõita.
Veelparem, kui viia üldse kogu Kalamaja tasulise parkimise alaks.
Kui sõiduki omanikul ( Kalamaja elanik ) hoovis parkimis kohta ei ole - siis tasulise parklasse või maksavad parkimise ees mida linn on kehtestanud. Ainult siis saab lahti neist võõrastest, kes kasutavad Kalamaja justkui tasuta parkimis platsina.

lisna

Vasta kommentaarile

On uus kohustus ka sõidukiomanikele: heakorratöid takistava mootorsõiduki omanik või vastutav kasutaja on kohustatud tegema heakorratöid, näiteks lume ja jää koristust mootorsõiduki ümbruses ühe meetri raadiuses.
https://www.pealinn.ee/tagid/arvamus/mupo-meenutab-kinnistu-valdaja-peab-umbrusest-lume-koristama-n261770

kaks krooni

Vasta kommentaarile

Esmalt kordnik teeb märkuse ja siis laks kaks krooni, karm värk. Seega labidas või luud ja töhe linnaõhk teeb vabaks. Või siis palka kojamees rahapalk ja prii korter ja talvepuud. Tõsi osadele ka keldrikorter tiisikus tollane Tegnell ja mõnelegi kerge kärme minek. Linnaõhk teeb vabaks.

tallinnast

Vasta kommentaarile

Kui kaua veel kehtib kommunistlik mõtteviis ja trahvi ähvardusel sunnitöö, et kinnistuomanikud (eramud või KÜ-d) peavad tasuta tegema heakorratöid linnale kuuluval puhastusalal? Ja milline häbi on veel soovitus, et kui jõud üle ei käi, siis on võimalik soodsa tasu eest tellida linnalt endalt talle kuuluva kõnnitee lume- ja libedusetõrjet!

Kas siis tõesti ei saa juba ükskord kehtestada igale linnaelanikule heakorratööde maksu, millest katta kõigile töö tegijatele lepinguliselt hinnatud kulud? Või siis ette näha kulud linna eelarves, nagu kaetakse ühistranspordi kulud.

kojamees postitas:

https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/korteriuhistud-uritavad-konniteede-lumerookimise-kohustusest-vabaneda?id=92112871

tallinlane

Vasta kommentaarile

https://www.city24.ee/et/kinnisvarauudised/15669/konniteede-rookimine-kasvatab-ebaoiglaselt-korrusmajade-niigi-mitmekordistunud-koristuskoormust;jsessionid=D983CD180523CB04CC7294F71790C00B

EKÜL juhatuse liikme ja õigusosakonna juhataja Urmas Mardi sõnul on ebaõiglane, et kortermajade koristajad, kelle töökoormus on seoses koroonaviiruse levikuga niigi mitmekordistunud, peavad lisaks sellele veel ka omavalitsuse kõnniteid lumest puhtaks rookima.
„Korteri- ja majaomanikud on samuti kohaliku omavalitsuse maksumaksjad ja võõra vara hoolduskohustuse nende õlule panemine on ebaõiglane. Omanikul on kohustus lumesaju korral omavalitsuse teed hooldada ühe päeva jooksul ka korduvalt, mistõttu ei saa ta ka lumesaju korral tööle minna, omanik peab avalike teede hooldamiseks oma kulul soetama ka sõelmeid ja koristustehnikat või palkama selleks tööjõudu, sisuliselt ei saa omanik lumesaju kartuses sõita talvel puhkusele. Kurioosumina lükkab omaniku poolt hooldatud teele taas lume tagasi põhiteed hooldav lumesahk,“ tuuakse kirjas välja.

linnaõhk

Vasta kommentaarile

Tavaline kinnistuomaniku kohustus olgu siis Reval, Revel, Tallinn mis muide ka kommunistid on üle elanud vähemalt senini. Huvitav kuis Hiid Negro-Talinas keda huvitavad mingist trotuaarid muidkui häälitse fuck, töllerda ja tee prostat.

Laadimine...Laadimine...