VIDEO! Pirita kloostris tuleb piletiraha maksta uuele elektroonilisele sissepääsusüsteemile

Kui varem tuli Pirita kloostri varemete alale sisenedes maksta tasu vaid suvekuudel, siis nüüd oodatakse toetust aastaringselt.

Pilt: Pirita LOV

VIDEO! Pirita kloostris tuleb piletiraha maksta uuele elektroonilisele sissepääsusüsteemile

Liisa Aadussoo

Pirita kloostri varemetes on nüüd kasutusel uus elektrooniline sissepääsusüsteem. Pileti eest tuleb maksta sümboolne tasu, mille eest korrastatakse kloostri aeda ning taastatakse müüre.

 

Kui varem tuli Pirita kloostri varemete alale sisenedes maksta tasu vaid suvekuudel, siis nüüd oodatakse toetust aastaringselt. Kogutud raha läheb kõik kloostri varemete hoovi korrashoiuks, müüride taastamiseks ja muudeks hoolduskuludeks.

"Eelmisel nädalal panime kloostri varemetes tööle piletisüsteemi," ütles linnaosa vanem Tõnis Liinat. "Kõigile külalistele on pileti hind 2€. See raha tuleb Pirita linnaosa valitsuse eelarvesse, mida kasutame varemete korrashoiutöödeks ning mingil määral ka uuendamiseks."

Varasema mehitatud müügi asemel saab nüüd pileti kätte automaadist iseseisvalt nagu kinos või bussijaamas. Automaat toimib neljas keeles ning süsteem on tehtud piisavalt lihtsaks, et kõik jagu saaksid.

"Olen jälginud seda olukorda, et ka vanemad inimesed on pileti ostuga ilusti hakkama saanud ja kloostri varemetesse pääsenud," lisas Liinat.

Pirita elanikud tunnevad, et 2 eurot ei ole palju küsitud, selle eest, et populaarset külastuspaika ning selle ümbrust viisakana hoida. Öeldi ka seda, et sel ajal, kui sissepääs oli täiesti tasuta, oli territoorium ka must ja räämas. Nõustuti, et teatud väljaminekuid korrashoid vajab.

Esimese nädala jooksul oli rekordiline päevasumma 50 eurot, kuid ilmade soojenedes loodetakse vastu võtta rohkem külastajaid.

 

Laadimine...Laadimine...