VIDEO! Tallinna jäätmejaamad läksid üle suvisele töökorraldusele

Tallinna Jäätmekeskuse juhataja Kristjan Mark.

Pilt: Albert Truuväärt
Tallinn Keskkond

VIDEO! Tallinna jäätmejaamad läksid üle suvisele töökorraldusele

Tiina-Laura Kimmel

"Alates 1. aprillist läksid kõik Tallinna neli jäätmejaama üle suvisele töökorraldusele, mis tähendab eelkõige pikemat lahtioleku aeg. Nüüd töötavad jäätmejaamad argipäeviti kella kaheteistkümnest kuni kaheksani ja puhkepäevadel kümnest kuni kuueni õhtul," ütles Tallinna Jäätmekeskuse juhataja Kristjan Mark.

 

Jäätmejaamas võetakse linnaelanikelt tasuta vastu piiramatus koguses vanapaberit, pakendeid, toiduõli ja -rasva, vanametalli, elektri- ja elektroonikaseadmeid ning kasutuskõlblikku mööblit. Mida piiratud koguses saab tasuta ära anda vaadake aadressilt : jaatmejaam.ee. Et koormus jäätmejaamadele on väga suur, kavandab Tallinn lisada veelgi rohkem jäätmete kogumispunkte.

"Meie jäätmejaamade töökoormus muudkui kasvab,“ ütles Mark. „Eriti ülekoormatud on Rahumäe ja Pääsküla jäätmejaamad. Viimastel aastatel tõuseb koormus pidevalt ka Pärnamäel. Rahulikum on ainult Paljassaares.

Mark ütles, et Tallinna linn ongi otsimas uusi võimalusi luua lisa olemasolevatele jäätmejaamadele. „Siin on räägitud Mustjõe tänavale rajatavast jäätmejaamast, kuid see on leidnud palju vastasseisu. On räägitud ka Punase tänava äärsest tühermaast, aga hetkel on see plaan veel teostamata," selgitas ta.  

Tänasel esmaspäeva hommikul oli enne avamist jäätmejaama aia taga pikk järjekord, mis näitab, kui usinalt inimesed pakutud võimalust kasutavad.

„Praegu on alanud aias toimetamise hooaeg ja inimesed toovad suurtes kogustes puu oksi ja ka mahavõetud puid. Väga suur osa, mida siia tuuakse on ka makulatuuril ja katkistel kodumasinatel - need me võtame kõik tasuta vastu," rääkis jäätmejaama operaator Adrian.

Linlane Liis tõi koos abilisega hommikul jäätmejaama just papp-pakendeid.

"See on väga hea võimalus ja just seda ma hetk tagasi kasutasingi. Tõin ära suured papp-pakendid. ja ausalt öeldes, ega korterelamute juures nii suurt pakendit kuskile panna polegi. Konteinerite kaaned on väikest mõõtu ja sellist suurt pappi sinna sisse ei anna kuidagi panna. Siia tasuta äraandmiseks toon asju umbes kord aastas, siis kui avaneb võimalus uut mööblit juurde soetada," rääkis Liis.

Laadimine...Laadimine...