VIDEO! Tallinna kesklinna kerkib uusi rattaparklaid

Loodetavasti hoiab rattaparklate rajamine ning rattateede järk-järguline arendamine tõusvat trendi rattaga liikumises.

VIDEO! Tallinna kesklinna kerkib uusi rattaparklaid

Liisa Aadussoo

"Oleme planeerinud uued rattaparklad paigutada erinevatesse parkidesse nagu Tuvi park, Falgi park ja Politsei park, kus palju inimesi liigub," ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Kesklinna valitsus küsis talvel elanikelt nõu, kuhu soovitakse uusi rattaparklaid. 80-st laekunud ettepanekust valiti välja 9 parimat asukohta ning juba lähiajal ootavad rattureid senisest mugavamad hoiutingimused.

Jalgrattahoidjateks valiti kohad, kus tehnilised tingimused neid luua võimaldasid. Vanalinna puhul tuli hinnata ka vastavust muinsuskaitsenõuetega ning mõnes kohas takistasid elektrikaablid või tehnovõrgud.

"Oleme planeerinud uued rattaparklad paigutada erinevatesse parkidesse nagu Tuvi park, Falgi park ja Politsei park, kus palju inimesi liigub," ütles Haukanõmm. "Lisaks ka suuremate kaupluste juurde ning bussi- ja rongipeatuste lähedale."

Mitmed aktiivsed kesklinna korteriühistud on rajanud ka isikliku rattaparkla ning saanud selleks linnalt toetust "Hoovid korda" projekti kaudu. "Tuli paar parklat ja meie rõõmuks ka üks rattamaja," lisas Haukanõmm. "Rattamajad pole veel Eestis väga levinud, aga ootame põnevusega ja loodan, et teised korteriühistud saavad sellest innustust jägmisteks aastateks."

Rattasõit muutub ajas aina populaarsemaks ning eriti on valitud seda transpordiviisi koroonapandeemia ajal. "Viimasel ajal on populaarsus tõusnud," lausus Bikeepi kaasasutaja ja tegevjuht Kristjan Lind. "Näiteks eelmisel aastal oli meie Bikeepi võrgustikus parkimine 27-28% kõrgem, kui sellest eelneval aastal ning nüüd kevade tulekuga on see veelgi tõusnud."

Loodetavasti hoiab rattaparklate rajamine ning rattateede järk-järguline arendamine tõusvat trendi rattaga liikumises.

Laadimine...Laadimine...