Tarbija

Eesti Post kaasajastab Tallinna sihtnumbrite süsteemi

Eesti Post kaasajastab Tallinna sihtnumbrite süsteemi

"Parema postiteenuse pakkumiseks muutub alates 1. oktoobrist valik Tallinna linna sihtnumbreid. Muudatus puudutab ennekõike inimesi ja asutusi Kesklinna, Põhja-Tallinna, Kristiine, Haabersti, Mustamäe, Lasnamäe, Pirita, Nõmme linnaosades, kuid ka neid, kellel on soovi nimetatud piirkondadesse kirju või pakke saata," teatas Omniva kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist Anette Lõhmus

Augustist maksab töötukassa õppimise eest suuremat toetust

Augustist maksab töötukassa õppimise eest suuremat toetust

Alates laupäevast, 1. augustist suurenes töötukassa tasemeõppetoetus: need õppurid, kes õpivad töötukassa toel või kes asuvad sellest sügisest töötukassa toel õppima ning kellel on sissetulekud, saavad senise 130 euro asemel 180 eurot kuus ja sissetulekuta õppijatele makstakse 270 eurot.

Võrdõigusvolinik Liisa Pakosta: soovitan saata "Ei-meili"

Võrdõigusvolinik Liisa Pakosta: soovitan saata "Ei-meili" (4)

"Töökorralduse reeglid peaksid julgustama töötajaid soovimatule tegevusele "ei" ütlema. Ma soovitan saata näiteks "Ei-meili"," pakub soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta ühte varianti, kuidas töökeskkonnas võimupositsioonil olevale inimesele soovimatust käitumisest märku anda.

Tere tulemast pagarikodade linna!

Tere tulemast pagarikodade linna!

Soome blogija ja reisikirjanik ja air-bnb perenaine, Henna Mikkilä tutvustas oma blogis Tallinna parimaid pagaripoode. Postitus kannab pealkirja "Jahune tosin ehk minu lemmikpagariärid Tallinnas".

DIMITRI DEMJANOV: Korralik toit ongi vaktsiin ja ravim

DIMITRI DEMJANOV: Korralik toit ongi vaktsiin ja ravim (6)

"Allergiaid ja suhkurtõbe on tõesti rohkem viimasel ajal. Maakera on muutunud väikeseks – vahel sööme seda, mida ei peaks, ja käime seal, kus ei peaks," lausus tippkokk ja restoranipidaja Dimitri Demjanov. "Mida kaugemale põhja poole, seda tervislikumaks ja vitamiinirikkamaks toit muutub. Need toiduained on meie tervisele palju kasulikumad kui see praegusel ajal Hispaaniast või Hollandist toodud küllus."

Uuring: vaid umbes veerand suvilaist on varustatud vinguanduriga

Uuring: vaid umbes veerand suvilaist on varustatud vinguanduriga (1)

Turvafirma G4S tellis uuringu, mille andmeil on vinguandur olemas vaid 27 protsendil suvilaist ning 29 protsendil neist suvilaist, milles on tahkeküttel põhinevad küttekolded või gaasiseadmed – seejuures ei kavatse 41 protsenti neist, kel suvilas vinguandurit veel pole, seda ka lähiajal paigaldada.

Jurist: eriolukord ei anna põhjust keelduda üüri tasumisest

Jurist: eriolukord ei anna põhjust keelduda üüri tasumisest

Hugo.legali õigusbüroo juristi Merike Roosilehe sõnul ei ole erapindade üürnikel õigust keelduda üüri tasumisest eriolukorra tõttu, sest see ei takista üüripinna kasutamist – üürnik võib küll nõuda üüri alandamist, kui see on põhjendatud, kuid võlaõigusseadus ei näe otseselt ette võimalust üüri vähendamiseks vääramatu jõu tõttu.

Poeketi juht: väiksema külastatavusega poed on väiksema viiruseriskiga

Poeketi juht: väiksema külastatavusega poed on väiksema viiruseriskiga

Toidupoodidele kehtestatud liikumispiiranguid kommenteerides ütles Solarise ja Delice toidupoode ning Comarketeid opereeriva ABC Supermarketsi juhatuse liige Andrus Põld, et kliendid saavad ka ise oma ohutust tagada lähtudes toidupoe valimisel selle asukohast ja külastatavusest – näiteks on vähenenud külastatavusega poed ka väiksema viiruseriskiga.

Tarbijanõustamiskeskus: kaitsevahendeid ei tohiks uisapäisa osta

Tarbijanõustamiskeskus: kaitsevahendeid ei tohiks uisapäisa osta

EL-i tarbija nõustamiskeskuse teatel tegutsevad viiruse kiiret levikut ära kasutades ebaausad pakkujad, kes reklaamivad ja müüvad võltsitud kaitsemaske, mütse ja käte desinfitseerijaid – seega peaksid tarbijad olema ettevaatlikud, kui kauplejad püüavad nende tähelepanu kas eksitava turunduskampaania või toote pakkumise kaudu.

Tanklakett: kriisi ajal ei mõjuta kütusehinda kasuahnus

Tanklakett: kriisi ajal ei mõjuta kütusehinda kasuahnus

Viirusekriisi ajal ei määra mootorikütuse hinda tanklakettide kasuahnus, vaid olud, milles on võimalik tagada elutähtsa teenuse kättesaadavus, kinnitas Circle K peadirektor Kai Realo, kelle sõnul on keti tanklates ja terminalides piisav kütusevaru ning kliendid ja valitsus ei pea selle pärast muretsema.

Disainiauhindadega pärjatud Eesti vannitoatootja läheb EXPO-le

Disainiauhindadega pärjatud Eesti vannitoatootja läheb EXPO-le

Dubai EXPO-ga liitub komposiitkivist vannitoasisustust disainiv Eesti ettevõte Eumar Design, mis toodab vannitube kruiisilaevadele, hotellidele ja elamuprojektidele ning on seejuures pälvinud mitmeid mainekaid disainiauhindu – näiteks Red Dot Award, If Design Award kui ka German Design Award.

Laadimine...Laadimine...