Rimi korjas müügilt salmonelloosikahtlusega pelmeenid

Kauplusekett Rimi korjas müügilt pelmeenid, millest leiti pistelise kontrolli käigus salmonelloosinakkus.

Pilt: Scanpix

Rimi korjas müügilt salmonelloosikahtlusega pelmeenid

Kauplusekett Rimi korjas müügilt pelmeenid, millest leiti pistelise kontrolli käigus salmonelloosinakkus.

Veterinaar- ja toiduamet tuvastas pistelise kontrolli käigus Rimi kauplustes müüdavatest pelmeenidest "Pelmeenid sea-veiselihaga Rimi 400g" salmonelloosinakkuse, kauplusekett korjas pelmeenid müügilt. Toodet tarnis Rimidesse Dabas Produkti SIA, vahendas BNS.

Rimi avalike suhete juht Katrin Bats kinnitas, et ettevõte on peatanud Dabas Produkti SIA pelmeenide müügi Rimides ning palub kõigil, kes selle toote on ostnud, tuua see lähimasse kauplusesse. Toote eest makstakse raha tagasi.

"Dabas Produkti lasi Lätis nimetatud partii pelmeene analüüsida ja tänaseks on tulnud vastus, et salmonellat neis ei leitud. Jätkame uurimist, et teha kindlaks, kuidas bakter Eestis müüdud pelmeenidesse sattus," sõnas Bats.

Bats lisas, et tegemist ei olnud väga populaarse tootega, mis moodustasid eelmisel kuul vaid 1,56 protsenti kogu kauplusegrupi pelmeenigrupi sortimendist.

„Salmonellabakterid on väga vastupidavad, mis ei hävi kuivatatud ega külmutatud toiduainetes mitu kuud. Neid võib leiduda munatoodetes, lihas, piimas ning toidule võib salmonella edasi kanduda ka nakatunud inimeselt,“ sõnas perearst Eero Merilind. "Õigel temperatuuril kuumutatud pelmeenides salmonella hävib ning inimesele mingit ohtu ei kujuta. Oluline on aga see, et pärast toidutöötlemist pestaks käsi – kui käsi ei pesta, on nakatumine tõenäoline. Samuti tuleks korralikult pesta toidutegemisel vajaläinud nõusid, nuge-kahvleid."

Laadimine...Laadimine...