Rimi soovib koos idufirmadega mahakantava toidu kogust vähendada

Rimi loodab jätkusuutlikkuse kiirendi programmi Future Hubi ühe mentorina saada idufirmadelt ideid toidu raiskamise vähendamiseks.

Pilt: Ilja Matusihis

Rimi soovib koos idufirmadega mahakantava toidu kogust vähendada (1)

Toimetaja: Vesta Reest

Rimi loodab jätkusuutlikkuse kiirendi programmi Future Hubi ühe mentorina saada idufirmadelt ideid toidu raiskamise vähendamiseks.

Future Hub toimub märtsist maini Eestis, Lätis ja Leedus ning selle eesmärk on turuliidrite ja idufirmade koostöö edendamine vastutustundliku ettevõtluse vallas.

Rimi vastutustundliku ettevõtluse juhi Katrin Batsi sõnul ei ole isegi kaasaegsed tellimissüsteemid suutelised täpselt ette ennustama, kui palju mingit toidukaupa mingil ajahetkel ostetakse.

"Meie ootamegi eelkõige Future Hubist selliseid ideid, mis aitaks tellimisprotsesse ja -süsteeme muuta veelgi täpsemaks. Loomulikult võivad meeskonnad ja start up’id ise valida, millises etapis nende toiduraiskamise vähendamise lahendus tööle hakkaks: kas ladudes, kauplustes või kodudes," ütles Bats pressiteates.

Rimi eesmärk on vähendada ladudes ja kauplustes tekkivaid toidujäätmeid 2025. aastaks 50 protsendi võrra. See tähendaks mahakantava toidu vähendamist igal aastal 250 tonni kuni 2025. aastani. Eesti Rimides kantakse praegu aastas maha ligi 4000 tonni toitu.

Future Hubi saab kandideerida kuni 23. veebruarini. Töö uute ettevõtetega algab 8. märtsil.

Kiirendit korraldavad Swedbank, Helve, Greentech Alliance ja TechChill.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...