Tere tulemast pagarikodade linna!

Soome blogija ja reisikirjanik ja air-bnb perenaine, Henna Mikkilä tutvustas oma blogis Tallinna parimaid pagaripoode. Postitus kannab pealkirja "Jahune tosin ehk minu lemmikpagariärid Tallinnas".

Pilt: Kuvatõmmis

Tere tulemast pagarikodade linna!

Vesta Reest

Soome blogija ja reisikirjanik ja air-bnb perenaine, Henna Mikkilä tutvustas oma blogis Tallinna parimaid pagaripoode. Postitus kannab pealkirja "Jahune tosin ehk minu lemmikpagariärid Tallinnas".

Mikkilä ütleb, et Tallinn on pagarikodade linn, mis lõhnab alati väga hästi. Aga una häid pagaripoode on palju, pidi ta oma lemmikute loetelu tarbeks kõvasti aganaid teradest sõeluma.

1. Francoise’i puu- ja ahju küpsetuskoda

Francoise on Belgiast pärit pagar, kellest Henna on juba varem oma blogis kirjutanud ning kes pärast mitmeid keerdkäike on end sisse seadnud Tallinnas. Henna meelest on oluline ära märkida, et Francoise küpsetab ka batoonsaiu, mida tellivad paljud kohalikud restoranid.

2. Kotzebue

Henna tutvustab, et Kotzebue asus varem Kotzebue tänaval ühe maja keldrikorrusel, kuid oli sunnitus sealt ära kolima. Nüüd asutakse Uue-Maailma aladel. Henna üks lemmikudi on värskelt küpsetatud tatraleib, aga valikust leiab ka palju muud huvitavat ning maitsvat.

3. Buxhöwden Pagar

Seda pagarkida kohtas Henna kõigepealt Nõmme turul ning vaimustus eriti suurepärastest küpsetistest ning värsketest saiadest. Riiulid olid ka lookas värskest leivast ning kuklitest. Üksiti annab Henna teada, et on näinud samanimelist kohvikut Pirita tee servas, aga sei ole jõudnud seda veel testida.

4. Bekkeri pagariäri

Henna kirjutab, et Bekker küpsetab saiu-leibu, pirukaid, küpiseid ja kooke — valik jääb kundele. See väike pagarikoda asub Karjamaa piirkonnas ning vähemalt kohalikud inimesed on selle koha kenasti üles leidnud. Blogi autor tõstab esile head ja sümpaatset teenindust.

5. Röst Rotermannis

Autori sõnul on Röst paljude soomlaste lemmikuks saanud, ja pole ka imestada. Koht asub kergesti ligipääsetavas Rotermanni kvartalis ning siin on suur valik leibu-saiu ning kõrval ka väike kohvipood.

6. Crustum

Selle koha kohta kirjutab autor, et ta ei ole seal veel ise käinud. Aga siiski on ta Mustamäe nõlvadel peituvast väiksest pagarikojast ainult head kuulnud. "Kui nüüd jälle Tallinnasse saan, siis on see koht kindlasti üks minu prioriteete," kirjutas Mikkilä.

7. Karjase sai

Mikkilä juhtis tähelepanu, et Karjase sai jõudis paljude eestlaste tähelepanu alla möödunud suvel, mil korraldati ülipopulaarseks osutunud pop-up kohvikupäev. Noor pagar Kenneth Karjane suhtub suure kirglikkusega kõigesse, mida teeb ning nüüd on pop-up koha asemele tulnud kindla asukohaga pagarikoda Põhjala tehase piirkonnas.

8. Suhkruingel

Mikkilä selgitas lahkesti, et suhkruingel tähendab suhkruinglit ning selles Noblessneri pagarikojas küpsetataske just nimelt magusaid pagaritooteid. "Vitriinis on palju isuäratavat, aga tellides võib veel palju rohkem hõrgutisi saada," kirjutas ta.

9. Keskturu saiamammid

Siin adub Mikkilä sõnul saiataevas, mida vaid natukese aja pärast enam ei ole. Kitsukestes kioskites toimetavad tädid teevad tainast ning küpsetavad saiu ja erinevaid pirukatooteid: nii soolaseid kui ka magusaid. Ta soovitas kindlasti koha peal ära käia enne kui remont algab!

Veel soovitab Henna Mikkilä kohti MEM; Levier ja PikkPoiss, kust igalt poolt leiab muheda ampsu kas koha peal söömiseks või Kaasa võtmiseks.

Laadimine...Laadimine...