VIDEO! Kaubanduskeskused hoiavad maskikandmisel silma peal

Kaubanduskeskused hoiavad turvatöötajate abiga maskikandmise kohustuse täitmisel silma peal.

Pilt: Mats Õun

VIDEO! Kaubanduskeskused hoiavad maskikandmisel silma peal

Üllar Luup

"Kui keegi tahab lihtsalt korraks oma kotti toetada või vanem inimene tuleb ja on väga väsinud, siis loomulikult võib ta puhata. Me keskendume peamiselt sellele, et ei tekiks kogunemisi, ei tekiks gruppe. Me ei taha inimestelt ära võtta sellist meeldivat ostukeskkonda täiesti," selgitas Ülemiste keskuse turundusjuht Tiia Nõmm.

Ülemiste keskus on teinud hulga ümberkorraldusi, et vältida inimeste kokkupuuteid üksteisega. Wifi lülitati välja, reklaamikampaaniad tühistati, turvatöötajate hulka kahekordistati ja puhkenurgad suleti. Lisaks tegi keskus ka digitaalse uuenduse - kodulehelt näeb, kas Ülemiste keskuses on inimesi palju või vähe - nii saab igaüks otsustada, millal oleks mõistlik sinna minna.

Turvatöötaja Reigo, kes kolmapäeval Ülemiste keskuses välisukse juures valvas, ütles, et maskita inimesi tuleb väga harva keskusse sisse.

"Hetkel on olnud üks näiteks," sõnas Reigo. Küsimusele, kas tülisid ei ole tekkinud, vastas Reigo: "Ma olen siin pool tundi olnud ja hetkel ei ole ühtegi tüli olnud."

Kristiine keskuses tegime ka eksperimendi, kuidas maskita sisenejat seal vastu võetakse. Reporter Üllar Luup sai keskuses käia paarkümmend sammu, kuni turvamees teda märkas ja maski pakkus. Ei aidanud seal ka jutt habeme ja maski kokkusobimatusest - pakutud mask tuli ette panna..

Küll oli olukord hoopis teine lähedalasuvas Grossi toidupoes. Seal sai reporter käia maskita poes ja teha oma ostud, ilma, et ükski kauplusetöötaja oleks selle kohta märkustki teinud.

Valitsus otsustas nädalavahetusteks kaubanduskeskused sulgeda. Ühe-kahe kaupluse põhjal küll suuri järeldusi teha ei saa, ent igaüks võib ju oma kogemusele toetudes mõelda, kus on turvalisem - kaubanduskeskuses või väiksemas kohalikus poes.

Laadimine...Laadimine...