FOTOD JA VIDEO! Kauplustes kogutud annetustega aidatakse 200 Tallinna peret

"Meie kõigi kohustuseks peaks olema märgata ja toetada abivajajaid, sest see teeb meist rahvana ja ühiskonnana tugevaks," ütles abilinnapea Betina Beškina.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD JA VIDEO! Kauplustes kogutud annetustega aidatakse 200 Tallinna peret

Toimetaja: Lisa Gabriela Metsala

"Meie kõigi kohustuseks peaks olema märgata ja toetada abivajajaid, sest see teeb meist rahvana ja ühiskonnana tugevaks," ütles abilinnapea Betina Beškina.

Tallinna linn koostöös Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi ja Rimi Eesti Food AS-iga jagasid täna välja 200 abipakki, millega toetatakse abivajavaid Tallinna peresid.

18images

Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi vabatahtlikud andsid täna Tallinna Seltsi büroost üle 200 abipakki Tallinna linnaosade sotsiaalhoolekande osakondadele. Edasi kannavad juba sotsiaalhoolekande osakondade töötajad hoolt selle eest, et abipakid jõuaksid vähekindlustatud ja lastega peredele.

Kohustus märgata abivajajat

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriv abilinnapea Betina Beškina tänab kõiki hoolivaid linlasi ja heategijaid. "Meie kõigi kohustuseks peaks olema märgata ja toetada abivajajaid, sest see teeb meist rahvana ja ühiskonnana tugevaks. Olen tänulik kõigile neile, kes leidsid koroonajärgsel suvel südames ruumi ka oma ligimesele ja andsid oma panuse heategevuskampaaniale," ütles Beškina.

Selleks, et toetada kodumaist toodangut, sisaldavad abipakid Orto AS ja Flora Kaubandus OÜ hügieenitarbeid. Abipakis on näiteks pesupulber, šampoon ja palsam, vedelseep, dušigeel, kätekreem, nõudepesuvahend jms.

Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi juhatuse esimehe Toomas Sepa sõnul arutati juhatuse koosolekul, kuidas võiks seekord toetada toimetulekuraskustes peresid ja lapsi. "Ühiselt leidsime, et praegusel ajal oleksid praktiliselt kõige asjakohasemad erinevad hügieenitarbed, sest puhtuse järgimine ja hügieeniharjumuste kujundamine aitavad tagada ka laste tervise," ütles ta.

Sepp lausus, et abipakid lähevad kõigi Tallinna linnaosade sotsiaalhoolekande osakondade kaupa jagamisele vastavalt nende soovidele. "Abi vajavaid peresid on kindlasti rohkem, mistõttu teeme koostööd Tallinna linna sotsiaalhoolekandega, et pakid jõuaksid nendeni, kes abi enim vajavad. Kui heatahtlikke annetajaid on rohkem ja tagasiside positiivne, et seda tõesti jagatakse, siis võime seda aktsiooni korrata," rääkis ta.

Beškina sõnutsi on hügieenitarvete abipakk praegusel ajal eriti oluline. "See aasta on näidanud, kui oluline on kätepesemine ja kõik muud hügieenid toimingud ja eriti just lastega peredele võiks olla see suureks toeks," sõnas ta.

Abi palumine pole häbiaasi

Pakke käis vastu võtmas ka Kesklinna vanem Moonika Haukanõmm, kes äsja kesklinnas tööd alustas. "Hetkel on olnud teemaks elukeskkonna parandamine kesklinnas," lausus ta. "Kesklinn kui selline, ei ole ainult Tallinna või Eesti esinduskoht vanalinnaga, vaid tegelikult on see elukeskkond, kus elavad meie inimesed, kellel peab siin olema hea elada, et meil oleks rohkem rohelust, et meil oleks rohkem võimalusi liikuda erinevatel meetoditel, et autod ei oleks kõige tähtsam, vaid et inimene oleks kõige tähtsam."

Haukanõmme sõnul on Eesti Punase Risti tegevus märgilise tähtsusega. "Igas linnaosas on neid peresid, kes vajavad meie abi ja täheleptilde;ike. Kindlasti on see väga oluline eriti tänases tervishoiukriisi olukorras, mis endiselt kestab. Oluline selle juures on koostöö kesklinna, sotsiaalhoolekande osakonna ja Punase Ristiga, aga teisalt ka eesti tootjatega, kes tulevad appi ja pakuvad oma tooteid abi vajavatele peredele."

Kesklinna linnaosas said täna abipakid 35 peret. "Kindlasti see vajadus on suurem, aga eestlastele on omane võimalikult kaua ise hakkama saamine ja vahel ei ole seda valmisolekut tulla abi küsima. Sellega tuleb tegeleda, et kui perekond on sattunud toimetuleku raskustesse, siis tuleb hoolitseda selle eest, et tal oleks julgust tulla abi küsima, sest see ei ole häbiasi," sõnas kesklinna vanem.

Tänavu suvel, juunist augustini kogus Eesti Punase Risti (EPR) Tallinna Selts pealinna Rimi kauplustes korjanduskarpidesse annetusi, et toetada toimetulekuraskustes peresid. Nüüd on Eesti Punase Risti Tallinna Selts koostöös Tallinna linnaga kokku pannud abipakid, mis sedapuhku sisaldavad erinevaid hügieenitarbeid.

 

Laadimine...Laadimine...