Peaminister toetab öise alkoholimüügi piirangut Ida-Virumaal

Peaminister Jüri Ratas kinnitas, et toetab Ida-Virumaal maakonnapõhist öise alkoholimüügi piirangu sisseviimist.

Pilt: Albert Truuväärt

Peaminister toetab öise alkoholimüügi piirangut Ida-Virumaal

Peaminister Jüri Ratas kinnitas, et toetab Ida-Virumaal maakonnapõhist öise alkoholimüügi piirangu sisseviimist.

Alkoholimüügi piirangu kehtestab politsei- ja piirivalveamet, võttes aluseks nakkuse leviku andmed ja terviseameti hinnangu. Piiranguga peatatakse alates laupäevast Ida-Viru maakonna toitlustus- ja meelelahutusasutustes öine alkoholimüük kella 23-st kuni 6-ni, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

„Nakkuskolded Ida-Virumaal kinnitavad juba varasemalt teadlaste poolt välja toodud tõsiasja, et COVID-19 on nii-öelda pidude haigus. Palju inimesi tihedalt koos suletud ruumis loovad koroonaviiruse levikule eriti soodsad eeldused. Alkohol paraku soodustab riskikäitumist ja COVID-19 nakkuse ülekandumist,“ ütles Ratas. „Tartu maakonna näitel näeme, et pärast alkoholimüügi piirangu sisseviimist vähenes  kohapeal haigestumiste arv.“

„Öise alkoholimüügi keeluga soovime piirata ka Ida-Virumaal ohtliku viiruse levikut meelelahutuskohtades. Pidutsejad üle Eesti peavad endale meelde tuletama, et ka nende käitumisest sõltub kaaskondlaste elu ja tervis. Praegu oleme suutnud ära hoida viiruse uue leviku riskirühmade hulgas. Nii riik kui iga inimene peab pingutama, et see nii ka jääks,“ märkis Ratas.

Ida-Virumaal on tekkinud kaks nakkuskollet, millest üks oli seotud baariga Jõhvi Kelder. Kokku on Ida-Virumaal lisandunud viimase 14 päeva jooksul 36 nakatunut. Hommikuse seisuga on Ida-Virumaal 100 000 elaniku kohta 26 nakatunut, mis on kõige kõrgem nakatumiste arv Eesti maakondades.

Viimase ööpäevaga lisandus 21 nakatunut ja haiglaravi vajab 11 inimest. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 9.

Laadimine...Laadimine...