Uuring: kolmandik eestimaalasi vaktsiini ei soovi

Märtsis läbi viidud uuringu tulemustest selgub, et 32% eestlastest ei soovi ennast koroonaviiruse vastu vaktsineerida. 

Pilt: Ilja Matusihis
Tervis Eesti

Uuring: kolmandik eestimaalasi vaktsiini ei soovi (3)

Pealinn

Ligi kolmandik eestimaalastest ei soovi lasta end koroonaviiruse vastu vaktsineerida, selgus RAIT Faktum & Ariko uuringust.

Märtsis läbiviidud uuringu tulemused näitavad, et Lätis ei plaani end vaktsineerida COVID-19 vastu 35 protsenti inimestest. Leedus on sama näitaja 24 ja Eestis on 32 protsenti, vahendab BNS.

Tööealise elanikkonna seast mõned inimesed ei ole veel otsustanud, kas nad kavatsevad end COVID-19 vastu vaktsineerida. Eestis on neid 19 protsenti, Leedus 22 ja Lätis on 23 protsenti.

Tööealisest elanikkonnast on juba vaktsineeritud Leedus kaheksa protsenti, Eestis viis protsenti ning Lätis kolm protsenti. Lätis on vaktsineerida soovivaid inimesi tööealisest elanikkonnast veel lisaks 39 protsenti, Eestis 43 protsenti ning Leedus 45 protsenti.

Võrreldes 2020. aasta oktoobriga on inimesed enam valmis end vaktsineerima ning nad on vähem skeptilised vaktsiinide suhtes. Kuigi Lätis on skeptilisus Covid-19 vastasesse vaktsiini suurem võrreldes Eesti ja Leeduga, on skeptiliste osakaal võrreldes oktoobriga langenud 10 protsenti. Kui oktoobris oli Eestis võrreldes teiste Balti riikidega kõige enam vaktsiini soovivaid inimesi, siis nüüd märtsi seisuga oli neid Leedus enam.

SAMAL TEEMAL:

MASSVAKTSINEERIMISEL KÄINUD MEES: Mu poeg põeb juba kolmandat kuud laastavat koroonat

VIDEO! Ester Öpik: Tegime kõik, et inimeste jaoks oleks vaktsineerimine meeldiv, ohutu ja turvaline

RALF ALLIKVEE: Vaktsineerimine olgu kohustuslik, see ei piira vabadust, vaid päästab elusid

VIDEO JA FOTOD! LINNAPEA: Oleme valmis Tallinnas kuue vaktsineerimiskeskuse avamiseks

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...