Valitsus toetas veel kahelt tootjalt vaktsiinide ostmist

Valitsus toetas vaktsiinitootjatelt Novavax ja Valneva koroonavaktsiinide ostmist, ka toetas valitsus Pfizerilt lisavaktsiinide ostu.

Pilt: Rene Suurkaev

Valitsus toetas veel kahelt tootjalt vaktsiinide ostmist (3)

Toimetaja: Vesta Reest

Valitsus toetas vaktsiinitootjatelt Novavax ja Valneva koroonavaktsiinide ostmist, ka toetas valitsus Pfizerilt lisavaktsiinide ostu.

Valitsuse liikmed toetasid kabinetinõupidamisel tervise- ja tööminister Tanel Kiige ettepanekut osta vaktsiinitootjate Novavax ja Valneva COVID-19 vaktsiine, ka toetas valitsus ettepanekut osta vaktsiinitootjalt Pfizer/BioNTech täiendavalt vaktsiine, edastas valitsuse pressiesindaja. 

"Oleme Eestis esimese viie nädalaga teinud enam kui 40 000 vaktsineerimist ligi 30 000 inimesele. Ootus vaktsineerimisega kiiremini edasi liikuda on suur, kuid seda on piiranud Eestisse jõudnud vaktsiinikogused ja ebakindlus tulevaste tarnete osas," ütles  Kiik. "Vähendatud tarnekoguste taga on tootjate sõnul peamiselt tootmis- ja tarnetõrked, mille eest me pole kaitstud ka järgnevatel kuudel. Selle riski maandamiseks on jätkuvalt mõistlik panustada mitmetele erinevatele vaktsiinitootjatele, et ohutud ja efektiivsed vaktsiinid jõuaksid Eesti elanikeni võimalikult kiiresti."

Vaktsiinitootja Novavax eelostulepinguga on Eestile pro rata kogusena ette nähtud 293 084 doosi vaktsiini 146 542 inimesele ja Valneva eelostulepinguga 88 000 vaktsiinidoosi 44 000 inimesele.

Lisaks toetasid valitsuse liikmed vaktsiinitootjaga Pfizer/BioNTech läbirääkimisel olevast lisalepingust 100 000 lisadoosi taotlemist, mis võimaldab vaktsineerimist täiendavalt 50 000 inimesele.

Euroopa Komisjon sõlmis Pfizer/BioNTech põhilepingu novembris, millest Eesti taotles põhikogusena 603 876 ja lisakogusena 100 000 doosi vaktsiini. Praeguseks on Euroopa Komisjon asunud vaktsiinitootjaga läbi rääkima lisalepingut, millest Eesti on taotlenud põhikogusena 250 000 doosi ja teisipäevase arutelu tulemusel taotleb veel 100 000 doosi. Kokku võimaldab see vaktsineerida Pfizer/BioNTech vaktsiinidega ligikaudu 525 000 inimest.

Euroopa Liidu ühises vaktsiiniportfellis on kokku kaheksa vaktsiinitootja: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Janssen Pharmaceutica NV ja CureVac, Sanofi, Novavax ja Valneva vaktsiinid. Eesti on seni ühinenud Pfizer/BioNTechi, Moderna, AstraZeneca, Janssen Pharmaceutica NV ja CureVaci eelostulepinguga.

Koos Euroopa Liidu ühisesse vaktsiiniportfelli lisandunud Valneva lepinguga on Eestil võimalik kokku soetada 4 558 810 doosi vaktsiini 2 429 405 inimese jaoks.

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...