FOTOD! Politsei: hajutatuse nõudest ei kiputa kinni pidama
Tervis Tallinn Politsei

FOTOD! Politsei: hajutatuse nõudest ei kiputa kinni pidama (3)

"Rahvast on vanalinna kogunenud üksjagu ning näeme, et päeva edenedes ei peeta 2+2 ega hajutatuse nõudest kinni. Politseinikud koos terviseameti töötajatega kordavad kohalolijatele reegleid üle, et kõikidel oleks tervisele ohutu südalinnas viibida," märkis Põhja prefektuur pärastlõunal sotsiaalmeedias.

Ööpäevaga lisandus 438 positiivset testi
Tervis Eesti

Ööpäevaga lisandus 438 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3529 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 438 ehk 12,4% testide koguarvust. Ööpäeva jooksul manustati 1628 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 259 061 inimesele, kellest 74 774  on saanud mõlemad doosid.

Toomas Asser: igapäevastel valuvaigistitel on suurem risk kui vaktsiinil

Toomas Asser: igapäevastel valuvaigistitel on suurem risk kui vaktsiinil

Tartu Ülikooli rektori ning neurokirurgia professori Toomas Asseri sõnul on oluline rõhutada, et AstraZeneca vaktsiini kõrvaltoimed on väga haruldased ning juba esimese doosi saanud inimesed ei pea teist doosi kartma. “Kui ei ole ka kaasuvaid haiguseid ja esimese doosi järgselt ei olnud erilisi kõrvalnähte, siis ei ole vähimatki põhjust karta,” sõnas ta.

VIDEOD

Pealinna päevaintervjuu

Kas vaktsineerimise vanusepiirist tuleks loobuda?

Linnaosade uudised

Pealinn

Esimene suurpuhastus ootab bussipeatusi
Tallinn Keskkond

Esimene suurpuhastus ootab bussipeatusi

"Lehepuhureid kevadel kasutada ei tohi, kuna need tekitavad liigselt tolmu," ütles abilinnapea Kalle Klandorf, kelle sõnul peavad  koristustöid segavate sõidukite omanikud koristama oma sõidukite ümbruse ühe meetri raadiuses. Samuti tuleks sõidukijuhtidel vahetada naastrehvid suverehvide vastu ning soovitatav on ka sõidukite põhjapesu.

Mida teeksite esimese asjana piirangute lõppemisel?

JUHTKIRI: Kodusoojust  ka kriisi ajal

JUHTKIRI: Kodusoojust ka kriisi ajal

Mul on olnud 15-aastase ajakirjanikutöö jooksul vähe intervjuusid, mis sedavõrd puudutaksid ja veel päevi hiljem hinges kriibiksid, nagu too viimatine, mille raames rääkis oma hooldusvanemaks saamise loo noor tallinlanna Katrin (loe lk 2–3). Taamal koogas 11-kuune beebi, kelle rõõmsast olekust ei andnud miski märku, et ta oleks sündinud terviseprobleemidega või mittehoolivasse perre.

Psühholoog: hästi toime tulevad naised on perevägivalla ohugrupiks

Psühholoog: hästi toime tulevad naised on perevägivalla ohugrupiks

"Üks suur ohugrupp on ühiskonnas hästi toime tulevad naised, kelle väliselt edukad ja tublid mehed võivad osutuda koduseinte vahel liigselt kontrollivateks," ütles psühholoog Ülle Kalvik. “Nii ahistamise kui ka perevägivalla juhtumites tuleb ühiskonda jätkuvalt harida ja see on pikk protsess. Loodan väga noorema põlvkonna peale,” sõnas vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets.

Koroonaviirus Eestis

Kuidas hoida end koroonaviiruse eest?

Põnev/kasulik

Kartul, meie lemmik – kus ja kuidas kasvatada?

Kartul, meie lemmik – kus ja kuidas kasvatada?

"Alusta sellest, et vaata üle, milline on aia või põllu muld. Kuigi kartulit peetakse väga kohanemisvõimeliseks, on tal ikkagi kasvutingimustele omad nõudmised," soovitas Eesti Taimekasvatuse Instituudi Jõgeva sordiaretuse teadur Terje Tähtjärv.

Lugeja kirjutab

JURIST SELGITAB: Puhkus osalise töövõimega inimesele
Eesti

JURIST SELGITAB: Puhkus osalise töövõimega inimesele

Lugeja küsib: Mulle on määratud osaline töövõime ja töötan 20 tundi nädalas. Nüüd aga vaidleme tööandjaga, kas minu puhkus on aasta jooksul 35 kalendripäeva või ainult pool sellest. Kui palju ma osalise tööajaga töötades põhipuhkust teenin?

Teravnurk

Vaata virtuaalset muuseumituuri: Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi