Tallinn võistleb Euroopa rohepealinnaks saamisel 15 linnaga

Tallinn võistleb Euroopa rohepealinnaks saamisel 15 linnaga

„Tallinn on oma tulevikuplaanides pühendunud rohelisele kontseptsioonile, mis hõlmab uuendusi juhtimises ja uut lähenemist lisaks linnaruumilisele planeerimisele veel mitmes valdkonnas. Innovatsioon, tarkade ja kliimat säästvate linnade arendamine on kogu maailma arengu suund, mis kajastub ka Tallinna praegustes ja edaspidistes arengudokumentides," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Mehe surnuks pussitanud endine taskuvaras pääses vangiminekust
Kohus

Mehe surnuks pussitanud endine taskuvaras pääses vangiminekust

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi tekkis kuritegelikes ringkondades hüüdnime Nos all tuntud, kuid praeguseks juba aastakümme seaduskuulekat elu elanud Juri Habarovil mullu 2. augustil Tallinnas Mere puiesteel asuvas kasiinos tüli ühe 47-aastase mehega.

Pealinn

TÕNU VIIK: Kui suudame oma elus õnne tabada, siis elame rikkamalt

TÕNU VIIK: Kui suudame oma elus õnne tabada, siis elame rikkamalt

"Õpetaja ei julge kohandada õppimist klassi vajaduste ja oskuste järgi, ta arvab, et ikkagi on vaja aineteadmisi õpilastele pähe tampida," lausub vastne Tallinna Ülikooli rektor Tõnu Viik (52). "Vähem tähelepanu pööratakse sellele, kuidas lapsed vaimustuksid aine õppimisest. Meie õpilastele ei tundu väga mõttekas see, mida nad koolis teevad."

VIDEOD

Linnaosade uudised

Nõmmel käis uisutamas rekordarv inimesi

Nõmmel käis uisutamas rekordarv inimesi

"Hea meel on tõdeda, et uisupark on nõmmekate seas endiselt väga populaarne. Oma osa mängis selles kindlasti tänavune talv, mis soosis igati talispordiga tegelemist," sõnas Nõmme linnaosavanem Grete Šillis külastajate arvu vaadates.

VIDEO! Heeroldi jutud: vaata, millised loomad on Tallinnas elanud
Tallinn Ajalugu

VIDEO! Heeroldi jutud: vaata, millised loomad on Tallinnas elanud

"Tänapäeval on meil muidugi raske ette kujutada, et Tallinna vanalinnas võiks elada loomadest kedagi peale rottide ja hiirte, aga vanasti oli olukord teine. Kiek in de Köki kahel korrusel avatud näitus linnaloomadest kajastab seda keskajast peale," jutustas kunstiajaloolane, heerold Jüri Kuuskemaa saates "Tallinna panoraam".

Merekindlus saab uue naabri, algas Vesilennuki 2 arhitektuurikonkurss

Merekindlus saab uue naabri, algas Vesilennuki 2 arhitektuurikonkurss

Nikolai Esimene OÜ koostöös Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas täna välja arhitektuurikonkursi Tallinnas, Vesilennuki 2 krundile kavandatava elu-, äri- ja bürohoonetele. Konkursi eesmärk on valida parim arhitektuurne ja kasutusfunktsioonile sobiv lahendus, mis toetaks mitmeotstarbelise hoonestuse rajamist.

KUIDAS KAITSTA LASTE JA NOORTE VAIMSET TERVIST?

Pealinna päevaintervjuu

VIDEO! TULINE DEBATT: Miks eraomanikud ei suuda kõnniteid lumest koristada?

VIDEO! TULINE DEBATT: Miks eraomanikud ei suuda kõnniteid lumest koristada? (17)

"Omanike koorem, mis on nende õlule pandud seoses kohustusega kõnniteid puhastada, on liiga suur," väidab korteriühistute liidu juhatuse liige Urmas Mardi, kes tahab, et linn kõik kõnniteed puhtaks teeks. "Seadus on seadus ja seadused on meil täitmiseks," raiub omakorda Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. Tema sõnul maksaks kinnistuomanike praeguse kõnniteepuhastuskohustuse veeretamine linna õlule maksumaksjale mitukümmend miljonit eurot. Ühtlasi nõuaks see vähemalt 1550 inimese tööle värbamist.

Koroonaviirus Eestis

Ööpäevaga lisandus 1420 positiivset testi, suri kaheksa inimest

Ööpäevaga lisandus 1420 positiivset testi, suri kaheksa inimest (2)

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6969 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 1420 ehk 20,4% testide koguarvust. Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 815 inimesel. 628 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Kuidas hoida end koroonaviiruse eest?

Põnev/kasulik

Lugeja kirjutab

JURIST SELGITAB: Puhkus osalise töövõimega inimesele
Eesti

JURIST SELGITAB: Puhkus osalise töövõimega inimesele

Lugeja küsib: Mulle on määratud osaline töövõime ja töötan 20 tundi nädalas. Nüüd aga vaidleme tööandjaga, kas minu puhkus on aasta jooksul 35 kalendripäeva või ainult pool sellest. Kui palju ma osalise tööajaga töötades põhipuhkust teenin?

Teravnurk

Vaata virtuaalset muuseumituuri: Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi